Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki v3

BO PRZESZŁOŚĆ MA ZNACZENIE

Otwarcie Wystawy Motoryzacji w Fabryce: KLASYKI W FSO

Otwarcie Wystawy Motoryzacji w Fabryce - KLASYKI W FSO

Po kilku miesiącach przygotowań pod przewodnictwem Fundacji Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki oraz Muzeum SKARB  NARODU a także pomocy wolontariuszy została otwarta ekspozycja samochodów na dawnej lakierni na terenie FSO.

DSC_4962.jpg

W czwartek 30 maja odbył się dzień prasowy. Zaproszeni dziennikarze mieli okazję jako pierwsi oficjalni goście zobaczyć samochody, motocykle oraz pozostałe eksponaty. Łącznie pojawiło się około 50 przedstawicieli mediów. Oprowadzanie po fabryce poprzedziły przemówienia organizatorów: Anny Jarmołowicz z Fundacji Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki i Roberta Brykały z Muzeum SKARB  NARODU a także Tomasza Szczęsnego – mistrza Polski w wyścigach samochodowych, który również bardzo mocno zaangażowany w powstanie wystawy. Na koniec dziennikarze mieli czas na zadawanie pytań i wywiady ze wszystkimi osobami bez których ta ekspozycja by nie powstała.

W sobotę i niedzielę 1-2 czerwca pierwsze osoby, które nabyły bilety miały możliwość na żywo zobaczyć „Klasyki w FSO – Wystawa Motoryzacji w Fabryce”.


Wystawa otwarta jest w weekendy co dwa tygodnie. Oprowadzanie odbywa pod okiem przewodników poznać bliżej historię FSO i samochodów stojących na ekspozycji. Każda grupa składająca się z maksymalnie 17 osób. Grupy wchodzą co 30 minut co pozwalało na zachowanie porządku oraz spokojne zwiedzanie. Na koniec każdy może się podpisać na masce samochodowej, która pełni rolę księgi pamiątkowej oraz wziąć bezpłatnie „obowiązkowy egzemplarz” Gazety Zakładowej „KLASYKI W FSO”. BILETY do kupienia TYLKO ONLINE!

 Więcej szczegółów na stronie internetowej www.wystawaklasykow.pl