Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki v3

BO PRZESZŁOŚĆ MA ZNACZENIE

Otwarcie Wystawy Motoryzacji w Fabryce - KLASYKI W FSO

Po kilku miesiącach przygotowań pod przewodnictwem Fundacji Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki , Skarbu Narodu i pomocy wolontariuszy została otwarta ekspozycja samochodów w dawnej lakierni na terenie FSO. W czwartek 30 maja odbył się dzień prasowy, a w pierwszy weekend  czerwca pierwsze osoby, które nabyły bilety miały możliwość na żywo zobaczyć „Wystawę Klasyków w FSO”.

otwarcie02.png

Zaproszeni dziennikarze mieli okazję jako pierwsi oficjalni goście zobaczyć samochody, motocykle oraz pozostałe eksponaty. Łącznie pojawiło się około 60 przedstawicieli mediów. Oprowadzanie po fabryce poprzedziły przemówienia Anny Jarmołowicz z Fundacji Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki, Roberta Brykały ze Skarbu Narodu oraz Tomasza Szczęsnego – mistrza Polski w wyścigach samochodowych, który jest bardzo mocno zaangażowany w powstanie wystawy. Na koniec dziennikarze mieli czas na zadawanie pytań i wywiady ze wszystkimi osobami bez których ta ekspozycja by nie powstała.

W sobotę i niedzielę pierwsi nabywcy biletów pojawili się w dawnej lakierni by pod okiem przewodników poznać bliżej historię FSO i samochodów stojących na ekspozycji. Bilety na pierwszy weekend otwarcia rozeszły się bardzo szybko. Każda grupa składająca się z maksymalnie 17 osób miała swojego przewodnika. Grupy startowały co 30 minut co pozwalało na zachowanie porządku oraz spokojne zwiedzanie. Na koniec każdy mógł się podpisać na masce Fiata 125p, która pełni rolę księgi pamiątkowej oraz wziąć bezpłatnie pierwszy numer magazynu „KLASYKI W FSO”. Co ciekawe wystawę odwiedzili ludzie z całej Polski, a rekordzista przejechał 380km.